Yorkshire Contract Bridge Association  

 

Results 2015-2016

Waddington Shield
Winning Team is Hobson
Denis Murphy, Pearl Murphy, Heather Hobson, Roy Garthwaite
 
Previous winners
Mouseover any Team Name to see the members of that team

 
Round 1
to be played by
10 November 2015

 
Round 2
to be played by
5 January 2016

 
Quarter Final
to be played by
23 February 2016

 
Semi Final
to be played by
12 April 2016

 
Final
to be played by
31 May 2016

 

 WoolvenTeam Members

Nick Woolven
Martin Edge
Robin Jepson
Alan Brosgill
Phil Morrison
Mike Ferguson
             
 vBYE             
 ---  WoolvenTeam Members

Nick Woolven
Martin Edge
Robin Jepson
Alan Brosgill
Phil Morrison
Mike Ferguson
+49           
    v           
 JohnsTeam Members

Ian Johns
John O'Sullivan
Adrian Goulding
Geoff Newman


 DaviesTeam Members

Stuart Davies
George Bak
Gill Copeland
Steve Blackburn
Alan Jarvis

          
 v              
 DaviesTeam Members

Stuart Davies
George Bak
Gill Copeland
Steve Blackburn
Alan Jarvis

+29     WoolvenTeam Members

Nick Woolven
Martin Edge
Robin Jepson
Alan Brosgill
Phil Morrison
Mike Ferguson
       
       v        
 AbrahamTeam Members

Anthony Abraham
Andy Orkney
Sue Hird
Susan McKellar


    HobsonTeam Members

Heather Hobson
Roy Garthwaite
Denis Murphy
Pearl Murphy


+32        
 vBYE             
 ---  AbrahamTeam Members

Anthony Abraham
Andy Orkney
Sue Hird
Susan McKellar


          
    v           
 HobsonTeam Members

Heather Hobson
Roy Garthwaite
Denis Murphy
Pearl Murphy


 HobsonTeam Members

Heather Hobson
Roy Garthwaite
Denis Murphy
Pearl Murphy


+21           
 vBYE             
 ---        HobsonTeam Members

Heather Hobson
Roy Garthwaite
Denis Murphy
Pearl Murphy


+72     
          v     
 MasonTeam Members

Philip Mason
Rob Ashdown
Pauline Cooper
Richard Hilton


       LathamTeam Members

Janet Latham
Ted Latham
Bryan Snodgrass
Peter Baxter
Agnes Baxter
Judith Biles
    
 vBYE             
 ---  MasonTeam Members

Philip Mason
Rob Ashdown
Pauline Cooper
Richard Hilton


+113           
    v           
 MilletTeam Members

Lesley Millet
Ron Millet
Gary Sissman
Danielle Hyman


 MilletTeam Members

Lesley Millet
Ron Millet
Gary Sissman
Danielle Hyman


          
 vBYE             
 ---     MasonTeam Members

Philip Mason
Rob Ashdown
Pauline Cooper
Richard Hilton


       
       v        
 LathamTeam Members

Janet Latham
Ted Latham
Bryan Snodgrass
Peter Baxter
Agnes Baxter
Judith Biles
    LathamTeam Members

Janet Latham
Ted Latham
Bryan Snodgrass
Peter Baxter
Agnes Baxter
Judith Biles
+3        
 vBYE             
 ---  LathamTeam Members

Janet Latham
Ted Latham
Bryan Snodgrass
Peter Baxter
Agnes Baxter
Judith Biles
+42           
    v           
 TurnerTeam Members

Rob Turner
Mary Whyms
Rod Hose
Raphael Grossman
Bazil Caygill

 TurnerTeam Members

Rob Turner
Mary Whyms
Rod Hose
Raphael Grossman
Bazil Caygill

          
 vBYE             
 ---           HobsonTeam Members

Heather Hobson
Roy Garthwaite
Denis Murphy
Pearl Murphy


+10  
             v  
 GisborneTeam Members

Tom Gisborne
Sandy Davies
Mike Pomfrey
Arthur Hughes
David Banks
Keith Cornish
          GisborneTeam Members

Tom Gisborne
Sandy Davies
Mike Pomfrey
Arthur Hughes
David Banks
Keith Cornish
 
 vBYE             
 ---  GisborneTeam Members

Tom Gisborne
Sandy Davies
Mike Pomfrey
Arthur Hughes
David Banks
Keith Cornish
+80           
    v           
 TownsendTeam Members

Bill Townsend
Bill Holmes
Richard Winter
Sarah Teshome


 TownsendTeam Members

Bill Townsend
Bill Holmes
Richard Winter
Sarah Teshome


          
 vBYE             
 ---     GisborneTeam Members

Tom Gisborne
Sandy Davies
Mike Pomfrey
Arthur Hughes
David Banks
Keith Cornish
+14        
       v        
 SelmanTeam Members

Arthur Selman
Alan Hayward
Terry Read
Martin Ott


    CookTeam Members

Ian Cook
Mark Ballantine
Tim Prior
Ken Balkwill


       
 vBYE             
 ---  SelmanTeam Members

Arthur Selman
Alan Hayward
Terry Read
Martin Ott


          
    v           
 CookTeam Members

Ian Cook
Mark Ballantine
Tim Prior
Ken Balkwill


 CookTeam Members

Ian Cook
Mark Ballantine
Tim Prior
Ken Balkwill


+15           
 vBYE             
 ---        GisborneTeam Members

Tom Gisborne
Sandy Davies
Mike Pomfrey
Arthur Hughes
David Banks
Keith Cornish
+13     
          v     
 GavinTeam Members

Colin Gavin
Aldo Di Nardi
Chris Bratcher
Anne Guy


       PikeTeam Members

Richard Pike
Dave Robinson
Phil Godfrey
James Thrower


    
 vBYE             
 ---  GavinTeam Members

Colin Gavin
Aldo Di Nardi
Chris Bratcher
Anne Guy


          
    v           
 BoothTeam Members

Angela Booth
Peter Radley
Patrick Trevanion
Stuart Barrett


 BoothTeam Members

Angela Booth
Peter Radley
Patrick Trevanion
Stuart Barrett


+60           
 vBYE             
 ---     BoothTeam Members

Angela Booth
Peter Radley
Patrick Trevanion
Stuart Barrett


       
       v        
 MarchbankTeam Members

Bob Marchbank
Geoff Fox
Oliver Cowan
Stephen Berson


    PikeTeam Members

Richard Pike
Dave Robinson
Phil Godfrey
James Thrower


+43        
 v              
 HaytonTeam Members

John Hayton
John Kimpton
Mike Jackson
Annette Jackson


+14  HaytonTeam Members

John Hayton
John Kimpton
Mike Jackson
Annette Jackson


          
    v           
 PikeTeam Members

Richard Pike
Dave Robinson
Phil Godfrey
James Thrower


 PikeTeam Members

Richard Pike
Dave Robinson
Phil Godfrey
James Thrower


+51           
 vBYE             
 ---