Yorkshire Congress 2010

Championship Teams

Consolation Teams  Chairman's Plate Qualifying Round    Index

Hand records    Main Final     Travellers

PosTeam

Fell-Vincent Cup

IMPsNPs
112Julie Grant, Ian Grant, Janet Easter, Adrian Goulding614
25Philip Mason, Janet Mason, Roy Garthwaite, Heather Hobson393.5
31John Barnett, Ruth Billingham, Noreen Mayo, Moira Bryden253
48Peter Greaves, Brenda Greaves, Norman Stephenson, Peter Hempson142.5
511Gill Copeland, George Bak, Robin Jepson, Alan Brosgill82
66Patrick Trevanion, Stuart Barrett, Pearl Murphy, Denis Murphy12
72Paul Hepworth, Lynn Hepworth, Brian Irlam, Michael Tomlinson-41.5
84Judith Biles, Stephen Pollard, Lynda Yates, Roger Smith-51.5
910Sue Woodcock, Nick Woodcock, Sue Fjortoft, Stuart Clarke-131.5
107Danielle Sissman, Gary Sissman, Lesley Millet, Ronny Millet-241
1113Hugh McGann, Danny Davies, Susan Stockdale, Fiona Brown-251
123Denis Robson, Val Robson, Pat Brockway, Kathie Gill-321
139Jeff Wragg, Joan Gordons, Darren Carter, Pat Ward-451

Chairman's Plate

Hand records    B Final     Travellers

PosTeam

John Colley Trophy

IMPsNPs
110Eve Hatfield, James Ewington, Dom Maloney, Philip Smith322
29Elaine Purvis, Pat Tuff, Brian Marlow, Ajit Shivdasani311.75
32Diana Drysdale, Ros French, Anne Perkins, Julia Palmer241.5
=45Graham Fry, Albert Cooke, Anne Kimberley, Linda James201.25
13Peter Speller, Roger Lott, Mike Collier, Christina Powne201.25
612Mike Jackson, Annette Jackson, Stuart Coggrave, Pamela Coggrave101
77Cheryl Duddell, Dave Duddell, Angela Booth, Peter Radley90.75
81Emily Goodway, Elizabeth Day, Joan Harvey, Helen Hardy70.75
98Ann McKenzie, John McKenzie, Pamela Oglesby, David Oglesby-190.75
104Penny Gowland, Roger Gowland, Mike Brennan, Eric Brereton-240.5
1111Don Cross, Jill Entwistle, Bill Wattleworth, Liz Wattleworth-250.5
126Roy Waddington, Dorothy Slater, Dorothy Gilbert, David Akhurst-260.5
133Donald Goodyear, Sheila Goodyear, Margaret Sandell, Shirley Hancock-590.5

Main Final

Hand records    Plate Final     Travellers

PosTeam

Scarborough Trophy

IMPsNPs
13Lesley Bridson, Catherine Thompson, Ruth Barker, John Blackett1081.13
212Laurie Monkhouse, Joan Monkhouse, Pam Gladwin, Mary Gilbert660.63
31Jeff Smith, Andrew Petrie, Peter Jones, David Audley590.49
35Steve Mattinson, Pauline Lang, Babs Matthews, David Strawbridge590.6
515Tricia Pearce, Madge Allison, Sue Boag, Richard Hilton320.49
614Sarah Teshome, Richard Winter, Giles Foster, Steve Raine300.42
711Peter Mollart, John Farmer, Ian Rankin, Mike Stanbury220.6
87Alexander Simpson, Barry Graham, Jan Springett, Frank Springett100.42
94Carol Heron, Ian Johnson, David Redfearn, David Rose-240.49
109Jocelyn Gordon, Sadie Robson, Jean Laing, Moira Reid-480.28
1110Denise Glossop, Anne Read, Rosemary Page, Jenny Gleeson-500.39
128Anne Rowan, Nihar Mitra, Jill Foggitt, Stan Robertson-530.18
136Patrick Barr, Helen Barr, Margery Smith, Barbara Hanneman-580.25
142Steve Hall, Kate Hall, Dale Strawn, Bobbie Sissons-700.29
1513Christine Spencer, Jackie Brennan, Jean Brereton, Jim Smillie-830.19

Main Final  Consolation Final  Qualifying Round

Saturday    Sunday     Index    Home